Přehled produktů Grander

Teď i u Vás doma!

Unikátní technologie 21. století, revitalizace vody s efektem znovuvytvoření prapůvodního uspořádání a stability vnitřní struktury vody, technologie Grander® je konečně dostupná i Vám!

Oživujte vodu! Řekněte: "STOP mrtvé vodě!"

Grander a zdraví

Proč vodu vlastně revitalizovat?

deti.jpg

Voda je všude kolem vás, pijete ji, vaříte s ní, relaxujete v ní, chladíte jí motory vašich aut. Obklopuje vás, je i ve vás a vašich dětech.

Moderní doba, nepříznivá pro životní prostředí, negativně ovlivňuje kvalitu vody už v jejím základu – molekulární struktuře. Voda ztrácí své přírodní samočisticí vlastnosti a rychle se kazí, zapáchá, vápenatí a hnije. Tim negativně ovlivňuje zdraví vás a vašich dětí.

Grander a účinky

ucinky.pngOriginal Grander Technologie je technologií ekologickou. Vodě není nic přidáno a ani nic odebráno. Mimořádnou zkušeností je při tom, že oživená voda má schopnosti, které v přírodě vykazuje stále méně vodstva: vysoká odolnost, která ji dělá rezistentní proti vnějším vlivům.

Znalecké posudky:

Hygienická vhodnost použití originálních Granderových jednotek doúpravy vody pro oblast pitné vody byla posouzena Státním zdravotním ústavem v Praze. č.j. CHZP-1158/99a z 21. 2. 2000 a č.j. CHZP-1158/99b z 15. 5. 2000 a opakované posouzeni podle nové platné legislativy č.j. CHZP-132/01 z 19. 6. 2001.

"Mnohé vodárny používají povrchovou vodu k výrobě pitné vody. Tyto povrchové vody často obsahují menší množství organických sloučenin, které jsou v nich rozpuštěny. Při dezinfekci chlórem vznikají takzvané chlorované aromatické uhlovodíky – nebezpečné sloučeniny, které mají škodlivý účinek na dědičnost a povzbuzují vznik rakoviny."

„Grander Technologie snižuje mutagenní vlivy ve vodě.“

– Prof. Dr. Jurij Rachmanin,

viceprezident Ruské akademie věd, člen expertní

skupiny při Světové zdravotnické organizaci.

"Z uvedených výsledků lze jednoznačně potvrdit, že:

1. Zařízení pro úpravu vody podle Grandera není založeno jen na principu magnetického ovlivnění procházející kapaliny.

2. Toto zařízení významně modifikuje fyzikální vlastnosti kapaliny ve srovnání s kapalinou původní."

– MVDr. Lubomír Chmelař, Ph.D.

Ústav biologie a zoologie VFU Brno

Statisíce spokojených uživatelů po celém svetě.

Nadšení majitelé: wellness centra v Rakousku, pekařství v Itálii, výrobny sýrů ve Francii, avokádové plantáže ve Španělsku nebo i továrny na snowboardy v Neměcku – všichni řikají to samé: "Po velké skepsi přišly VELKÉ výsledky!"

A stály za to! Pojďte se podívat.

Dokument Grander®: Experiences s českými titulky. (28 minut)

Grander Technologie v pivovaru.

3A MEDIA.

 

Vápenné úsady v rozvodech, zesílený růst řas a bakterií ve vyrovnávacích nádržích, korozí znečištěná chladící voda – to byly faktory, které ztěžovaly výrobní proces při zpracování umělých hmot ve firmě 3A Media, což zapřičinila špatná kvalita vody.

Mercedes-Benz Wiesenthal, Vídeň...

Ve španělském Velezu v Malaze žije a pracuje seňor Herrero, který provozuje tříhektarovou avokádovou plantáž...

V hotelu Im Weisen Rösl, Rakousko...

ISOSPORT.

Po jeden a půlročním provozu Granderovy technologie se zlepšila kvalita chladicí vody, chladicí výkon stoupl, zvýšila se kvalita výrobků, reklamace zmizely.

Prádelna Benedikta Suttera v Metzigenu, úspora 12 000 EUR...

Rodina Bassi vyrábí v Miláně sýr...

Grander_revitalizatorWCo to je revitalizace vody?

Revitalizace vody podle Grander® Technologie je patentované know-how na obnovení přírodních kvalit vody vynalezené v Tyrolsku panem Johannem Granderem.
Original Grander® Technologie je technologií ekologickou. Vodě není nic přidáno a ani nic odebráno. Cílem Johanna Grandera bylo, vytvořit přenositelnost vlastností oživené vody – se všemi svými pozitivními účinky pro lidi, zvířata a rostliny – na všechnu vodu.

1. Obnovení molekulární struktury.
Půtokem Granderovou jednotkou je molekulární struktura upravované vody posílená ("resetovaná" na původní hodnoty).
Použitím Grander Technologie se mění strukturová mřížka vody. Mřížky se stávají menšími. Toto je prokazatelné infračervenou a UV-spektroskopií. Současně se mění i povrchové napětí.

2. Mikrobiologická stabilizace.

Obnovená molekulární struktura podporuje mikrobiologii vody a obnovuje její samočisticí vlastnosti.
Pozitivní mikroorganismy jsou Granderovou technologií podpořeny (
Pin-points), rozmnožují se dělením každých 20–30 min. (velikost: 0,03–1 µm).
Škodlivé mikroorganismy jsou
Pin-points ničeny, jedná se o viry (parazity v buňkách)
rozmnožující se o velikosti 20–100 µm.

3. Výsledek.

Sloučením těchto dvou prvků dostáváme revitalizovanou vodu, která má nespočet pozitivních zdravotních i praktických účinků aplikovatelných jak v domácnostech, tak i v průmyslu. Mimořádnou zkušeností je, že "oživená" voda má schopnosti, které v přírodě vykazuje stále méně vodstva: vodě je zopakována obzvlášť vysoká odolnost, která ji dělá rezistentní proti vnějším vlivům.

Revitalizace – oživení, probuzení, posílení!

Spokojení uživatelé v ČR.

Granderova jednotka v panelovém domě.

V roce 1999 byla první Granderova jednotka revitalizace vody namontována v panelovém domě v Praze 9 ve Varnsdorfské ulici č. 12. Jednotka je umístěna na hlavním přívodu studené vody do domu, hned za vodoměrem, takže upravenou vodu podle Grandera mají všichni obyvatelé – všech 23 domácností. Zeptali jsme se proto obyvatelky domu, paní Martiny Vlasákové, jaké má zkušenosti s vodou obnovenou touto technologií. „Když jsem slyšela na zasedání představenstva našeho bytového družstva, že existuje jakási úprava vody pomocí přírodní energie, neměla jsem ponětí, o čem je řeč. Tehdy jsem jen postřehla, že mimo jiné bude možné ušetřit na pracích prostředcích díky této technologii, neboť voda je lépe rozpustí. Mám dva syny, oba sportují a z hřiště přišli vždy ušpinění – oblečení se proto muselo často prát. Spontánně jsem tehdy prohlásila – Ať už to tady je! Na schůzi mi byl naservírován pomerančový džus. Napila jsem se ho. Pak mi někdo do sklenky vložil na chvilku Granderovu energetickou tyčku PENERGIZER . Když jsem se pak napila, překvapilo mne, že džus není tak ostrý a sladký, měl jinou chuť, což pro mne bylo neuvěřitelné. Po namontování Granderovy jednotky do našeho domu jsem skutečně mohla snížit dávkování pracího prášku až na polovinu a prádlo je stejně čistě vyprané. Nedávno u mne prala moje švagrová, která si dala do pračky svoji obvyklou dávku pracího prostředku a pak byla všude pěna, neboť ho bylo zbytečně moc. Takže dnes vím, že na prostředcích ušetřím díky vodě. Dále jsem si všimla, že po koupeli ve vaně už není vidět špinavý pruh, který se dříve tvořil. Ani v záchodové míse se netvoří usazenina z vápníku. Případná nečistota se velmi snadno odstraňuje. Další příjemnou změnou je, že po umytí vlasů mi výrazně lépe drží účes, vlasy jsou pevnější, klukům se tolik nemastí vlasy jako dříve. Naše rodina nekupuje až na výjimky nápoje. Pijeme vodu z vodovodu, protože nám chutná. Voda není tak chlorovaná, zatímco u mých rodičů, kteří bydlí v protějším bloku domů, nám právě kvůli příchuti chlóru nechutná. Synové mi také potvrdili, že když mají z tréninků unavené, přetažené svaly, že nemohou chodit, lehnou si asi na 20 minut do napuštěné vany a přidají si tam ještě malinké množství Granderovy sulfátové vody, cítí se uvolněnější, bolest svalů ustupuje. Mají pocit celkové tělesné pohody. Starší syn Ondra často přijde z fotbalového tréninku trochu okopaný, což se v zápalu hry běžně stává. Sulfátovou vodu mu pak vmasírovávám na bolavá místa a jemu se viditelně uleví. Tak jsem jednou pomohla i jeho kamarádovi a on od té doby požaduje tuto vodu. Taktéž kolegyně, která si vymkla kotník, byla po obkladu s touto vodou za dva dny bez otoku a modřiny. Touto vodou si potírám i opary, když se mi začínají tvořit, nebolí a zmizí.“

Zkušenosti zdravotníků s revitalizací vody v domácnosti.

V rodině MUDr. Petra Šedivého mají také zajímavé poznatky s používáním revitalizátorů. Manželé jsou středního věku, původně pracovníci ve zdravotnictví, dětem je 10 a 13 let. Možná právě pro jejich počáteční ostych či nedůvěru pramenící z jejich vzdělání může být jejich zkušenost inspirující. „Vodu z městského vodovodu jsme pili i před namontováním Granderovy revitalizační jednotky, ale úpravou se chuť zlepšila, při koupeli se netvoří známý špinavý okraj podél hladiny, špína se lépe rozpouští. Na chalupě jsme umístili do studny Granderův malý válec. Voda tam předtím nebyla chutná, měla takovou tu železitou chuť, také byla hodně tvrdá. Nyní se citelně zlepšila chuť a ustoupilo usazování vápníku např. ve varných konvicích.“ Manželé Šediví mají také 5letého psa teriéra, který před dvěma lety vážně onemocněl – měl velké změny v krevním obraze. Začal hubnout, ztrácel srst. Malá eroze na rohovce, která se ze dne na den změnila ve vřídek, pod kterým rohovka perforovala, ho málem připravila o oko. Chodili s ním k veterináři. „V době léčení jsme měli půjčenu Granderovu jednotku, kterou jsme mu položili do jeho pelíšku, asi na tři měsíce. Do vody jsme mu přilévali Granderovu pitnou vodu. Zlepšil se mu postupně krevní obraz, znovu se osrstil, začal být veselejší. Oko se zahojilo a pes na něj dokonce vidí. Má sice po perforaci na rohovce malé zakalení, ale to je spíše vada na kráse.Série vyšetření dokládá jednoznačné změny k lepšímu. Veterinář lituje, že si celý průběh lépe nezdokumentoval, nevěřil, že se oko tak zahojí. Dnes se pes chová, jako by mu dříve nic nebylo. Je veselý, živý a doufáme, že nás bude těšit ještě hodně dlouho. Poradkyně chovu, která zná celou anabázi a průběh nemoci sledovala, se divila, jak náš pes dobře vypadá. Myslíme si, že Granderova technologie sehrála při jeho léčení velkou roli.“
Mají také suchozemskou želvu. „Když jsme měli Granderovu jednotku v pelíšku psa, želva při svých pravidelných vycházkách po bytě, skončila u pelíšku těsně u Granderovy jednotky. Toto místo vysloveně vyhledávala. Když jsme jednotku definitivně odstranili, přestala tam chodit.“
„Pijeme Granderovu pitnou vodu a zjišťujeme zlepšení kondice. V případě poranění v ústní dutině, třeba zubním kartáčkem, se nám objeví afty. Voda nám pomáhá s jejich hojením – aft se tak nerozvine, méně bolí a také se dříve zahojí. Kdo trpí na afty jako my, ví, o čem mluvím. Také nachlazení v počátečním stadiu se nám daří potlačit pitím Granderovy pitné vody.
Za dobu používání revitalizátorů a pití Granderovy pitné vody nemáme zdravotní potíže ve smyslu běžných infekcí, které člověka potkávají. Děti nebývají tak nemocné. Jsme toho názoru, že investice do Granderových revitalizátorů se vyplatí.“

Voda v průmyslu.

Firma IDSC v Mladé Vožici vyrábí plastové součásti k dávkovačům a rozprašovačům. Lisy těchto součástek jsou chlazeny dvouokruhovým systémem. Na systém, který přivádí chladící vodu z otevřeného jezírka na pozemku podniku, se firma rozhodla instalovat Granderovu technologii, protože nemá zájem na řešení problému za pomocí jakýchkoliv chemikálií. Proč se firma rozhodla pro Granderovu technologii, nám řekl technický ředitel firmy pan Marek Ustrnul. „Ke Granderově technologii jsme se dostali vlastně přes majitele firmy pana Niesnera, který dostal do ruky žurnál v Německu a chtěl to vyzkoušet v našich podmínkách na požární nádrži, kterou současně používáme jako zásobárnu chladící vody pro naši technologii vstřikolisů. Na základě jeho doporučení jsme zakoupili revitalizační jednotku na doúpravu vody, kterou jsme namontovali na potrubí chladícího okruhu a dvouválce, které jsme umístili do otevřeného jezírka. Udělali jsme rozbory vody před a po aplikaci Granderovy technologie s ohledem na mikrobiologii vody. Zjistili jsme, že došlo ke zlepšení mikrobiologických parametrů po nasazení Granderovy technologie a odstranilo se zahnívání vody v jezírku, kde teplota v létě dosahovala obvykle 35–40 °C. Navíc se toto jezírko nachází na jižní straně svahu s vysokým množstvím slunečního záření. Pohledová kvalita vody se zatím nezlepšila, protože obsahuje spoustu živin, jež se tam dostávají s vodou, kteru do jezírka dočerpáváme ze základů výrobní haly, chovem ryb v jezírku a náletem. Navíc se nám v horní nádrži, kam čerpáme vodu z výměníku, usazuje bahno z náletu a voda tam má teplotu 45 °C. Toto jsou příčiny neustálé tvorby řas. Ale i to budeme řešit přírodní cestou – jedním z řady řešení bude vysazení rostlin, které budou živiny spotřebovávat.“

Granderova technologie v pivovaru Rambousek v Hradci Králové:

1. zkrácení hlavního kvašení o 1 až 1,5 dne
2. vyrovnaný průběh kvašení, takže lze pohledem určit jednotlivá stadia produktu
3. lepší a rychlejší vyčeření od rozptýlených kvasinek
4. větší objem živých kvasinek cca o 15 %
5. trvanlivost nekonzervovaného (nepasterizovaného) piva je o polovinu delší
    (při skladování v chladničce do 10 °C)
6. neusazuje se pivní kámen v kádích a sanitace se zkrátí o 40 %
7. u piva vyrobeného z méně kvalitního chmele, které bylo trpké,
    tato trpkost zmizela a pivo je chutnější


Ekonomické, snadno vyčíslitelné efekty u velkých pivovarů lze očekávat především:

 • ve větším objemu živých kvasinek (bod 4)
 • ve zkrácení doby potřebné na čištění kádí a hlavně v podstatném usnadnění (bod 6) = spotřebuje se méně elektrické energie a předpokládá se i úspora čisticích prostředků, jako jsou louhy, kyseliny apod.

Revitalizátory v průmyslu a jejích kvalitativní a ekonomický přínos.

Granderova technologie v chladicích systémech
působí i na prevenci koroze. Běžně se přidávají inhibitory koroze a stabilizátory tvrdosti vody. Magnety jsou citlivé na korozi (železo) a ničí se. S Granderovou technologií se ve slévárnách snížila výměna filtrů, které filtrovaly korozi v chladicím systému za tři roky z 52 ks na 9 ks = voda působila antikorozně, cena kartuší do filtrů je sice malá, ale odstávky byly drahé a tam se především projevily ekonomické výhody Granderovy technologie.

Grander® Technologie v bazénech.

Z dosavadních výzkumů, především ale ze zpráv o zkušenostech provozovatelů koupališť, lze odvodit následující účinky díky použití Grander® Technologie v bazénech:

 • výrazná redukce dávkování chloru (u veřejných bazénů až na zákonem předepsanou nejnižší úroveň; u domácích bazénů lze postupně chlorování odstranit) a dalších chemikálií (je známo snížení o 30–40 %)
 • menší zápach a chuť chloru i při jeho dávkování ve vodě
 • výrazně menší zápach chloru v halách
 • oči lépe snášejí koupelovou vodu
 • voda se pociťuje jako měkčí a je příjemnější pro pokožku
 • nižší nároky při čištění bazénů, skluzavek, při současném omezení čisticích prostředků – povlaky nečistot jsou lépe rozpustné
 • plavci pociťují měkkost a sametovost vody
 • k překonání délky bazénu je třeba méně temp (měření v bazénu v Alpbachu: místo 42–43 temp nyní stačí jen 39 temp)
 • voda se pociťuje jako teplejší, proto lze snížit vyhřívací energii
 • provozovatelům bazénů se zvýší image získaná překvapenými a spokojenými zákazníky (již existují zákazníci, kteří vyhledávají pouze zařízení, která používají na úpravu vody Granderovu technologii)

V odpadní vodě:

S Granderovou technologií se sníží obsah fosfátu – fosfáty podporují růst řas (díky pin points se zvýší počet bakterií, a tím se zvětší plocha, na kterou se fosfát váže), ale neovlivní se nitrát (minimální nutná doba zdržení vody je 24 hod.).

Granderova technologie v systému topení:

Mění se mikrobiologie a chemické složení. Neaerobní bakterie vyhladoví, sežerou vrstvu filmu na stěnách systému, čímž dojde k lepšímu předání tepla. Rez se přemění na magnetit, který také lépe přenáší teplo. Magnetit je černý, usadí se v záhybech = úspory na energii. Zápach je vždy produktem neaerobních bakterií. Na znečištěnou vodu se nehodí UV ozařování!!! Voda ohřátá nad 55 °C není schopná udržet vápník, nebo se sníží schopnost vody vápník rozpustit; u vápenaté agresivní vody se usazuje vápník v trubkách apod.